naturalne drewno w salonie

Dlaczego meble z naturalnego drewna?

Meble z naturalnego drewna to nie tylko element wystroju wnętrza, który ma spełniać funkcję użytkową.

Coraz częściej przy wyborze stołu, ławy, czy łóżka kierujemy się ich wyglądem i jak będziemy się czuć w ich otoczeniu. Dom kojarzy nam się z bezpieczeństwem, wypoczynkiem, przyjemnością … Zatem przy jego urządzaniu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Feng shui jest chińską praktyką m.in. planowania oraz aranżacji wnętrz, o której nie będę się w tym artykule rozpisywać, natomiast chce zwrócić uwagę na fakt, iż Feng shui pojawiło się w starożytnych Chinach, jako odpowiedź na pytanie: „Jak zaplanować przestrzeń, w której się żyje tak, by żyć w harmonii ze środowiskiem naturalnym.” Na tym właśnie opiera się ta chińska sztuka aranżacji — na subtelnych cechach otoczenia, które mogą bardzo wiele zmienić. Jej zasady polegają zaś na odpowiednim dopasowaniu poszczególnych elementów środowiska, w którym się żyje, w celu osiągnięcia harmonii z otoczeniem, ale też z przyrodą.

meble z naturalnego drewna stół dębowy półki dębowe
stół dębowy lite drewno monolit

Wykorzystanie naturalnych materiałów w aranżacjach wnętrz dodaje ciepła i przytulności, a jednocześnie pomaga być bliżej natury wśród wszechobecnego postępu cywilizacyjnego.

Nie każdy ma możliwość zamieszkać pośród lasu i drzew, meble z naturalnego drewna pozwalają nam poczuć jej bliskość. Odpowiedni dobór rodzaju drewna i jego kolorystyki sprawia, że może ono pasować zarówno do minimalistycznego, nowoczesnego surowego wnętrza poprzez domy urządzone w stylu rustykalnym, vintage aż po loftowe wnętrza.

Drewno to szlachetny materiał, ceniony od pokoleń. Pomimo obecnie dużego wyboru materiałów drewnopodobnych i płyt meblowych, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Wysokiej jakości drewno od zawsze kojarzone jest z elegancją i prestiżem. Ten ekologiczny i odnawialny surowiec idealnie wpisuje się w ekologiczny styl życia, a drewniane meble prezentują się świetnie niemal w każdym stylu wnętrza.

Podczas sprzedaży mebli z naturalnego drewna, czy też starych belek  pojawiają się wątpliwości ze strony Klientów, dotyczące trwałości, bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Stare drewno było dobrze przygotowane wiele lat wcześniej, z uwagi na to, że był to wówczas jedyny materiał budowlany. Drewno było ścinane w okresie zimowym w celu zachowania żywicy, to gwarancja, że drewno będzie trwałe i odporne nie działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowym atutem starego drewna było jego odpowiednie przygotowanie. Świadomość i wiedza na temat rodzajów drewna była duża, dlatego rzemieślnicy przygotowując stodołę lub dom, precyzyjnie wymierzali docinanie drewna, a także wiedzieli, w którym miejscu najlepiej wbić gwoździe. W ten sposób zagwarantowali długowieczność tego surowca, nie uszkadzając cennych elementów drzewa. Dzięki temu możemy dziś ponownie wykorzystać ten surowiec.

ŁÓŻKO ze starych belek_stelaż 2m x1.8m, wezglowie z elementami blachy perforowanej (18) (Copy)
ŁÓŻKO ze starych belek
ŁÓŻKO ze starych belek_stelaż 2m x1.8m, wezglowie z elementami blachy perforowanej

Meble z naturalnego drewna są też dużo prostsze w konserwacji i renowacji. Jeśli cokolwiek wydarzy się z blatem wykonanym z naturalnego drewna, wystarczy go zeszlifować, zabezpieczyć i ponownie nadaje się do użytku. Dlatego też często można spotkać w naszych domach stare meble dębowe, które należały do naszych babci lub dziadków. Zatem zakup takiego stołu z litego drewna może być inwestycją na lata, która będzie swoista pamiątka rodzinna.

https://drewnianeklimaty.pl/zainspiruj-sie/

 

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu chciałbyś urządzić swoje wnętrze w naturalnym, a jednocześnie ponadczasowym stylu zapraszamy do kontaktu ( kontakt@drewnianekimaty.pl )

 

Znajdziesz nas również: