Jak urządzić dom w stylu rustykalnym?

Wystrój wnętrz dla wielbicieli natury – styl rustykalny to idealny wybór. 

Im większy wpływ ma nowoczesna technologia na życie współczesnego człowieka, tym bardziej pragnie on odnaleźć spokój i połączenie z naturą. Coraz większą popularnością cieszą się wnętrza w klimatach wiejskich. Styl rustykalny, bo o takim mowa, coraz częściej spotyka się nie tylko w klimatycznych domach za miastem, ale też w centrum ogromnych aglomeracji.

Co to jest styl rustykalny?

Myśląc o stylu rustykalnym, wyobrażamy sobie przede wszystkim przytulną, wiejską chatę. To styl, który najlepiej oddaje sielskie życie,
w zgodzie z naturą – “slow life”.

W stylu rustykalnym (którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa rustic – wiejski), najczęściej wykorzystuje się naturalne materiały, nieskomplikowane aranżacje, tworząc przytulna atmosferę, przypominająca wiejski domek z dawnych lat.

Styl rustykalny to idealne rozwiązanie dla osób, dla których rodzina, bliskość natury, środowisko są ważnymi wartościami w życiu.

Pięknie prezentują się w tym stylu domy, np. typu nowoczesna stodoła, drewniane domy za miastem, np. https://drewnianeklimaty.pl/produkt/stol-z-litego-drewna/

Dzięki zastosowaniu drewnianych dodatków i wykorzystaniu mniejszych rozmiarów mebli z naturalnego drewna, np. https://drewnianeklimaty.pl/produkt/nowoczesny-stolek-debowy/ będzie to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z życia wielkomiejskiego, a jednocześnie lubią ten „wiejski” klimat.

Urządzając wnętrza w stylu rustykalnym możesz zdecydować się na poszukiwanie idealnych mebli na pchlich targach lub aukcjach internetowych lub też wykorzystać meble z litego lub starego drewna dostępne na naszej stronie www.drewnianeklimaty.pl .

Co powinno się znaleźć we wnętrzu rustykalnym?

Najważniejsze w rustykalnych aranżacjach wnętrz są nawiązania do natury. Wykorzystanie surowego drewna w aranżacjach da niesamowity efekt. Doskonale sprawdzą się tu stoliki kawowe, różnego rodzaju konsole i stoły z naturalnego drewna z widocznymi sęki i słojami, ale także solidne dębowe łóżka ( https://drewnianeklimaty.pl/product-category/lozka/) oraz masywne ławki i stoliki nocne   (https://drewnianeklimaty.pl/produkt/stolik-nocny-ze-starych-belek/).

 

 

Meble w stylu rustykalnym powinny być proste, wręcz surowe, bardzo masywne, o naturalnej barwie drewna. Możesz wykorzystać stary drewniany stół po babci, drewnianą skrzynię odnalezioną na strychu lub zajrzeć na www.drewnianeklimaty.pl , gdzie znajdziesz mnóstwo pięknych mebli z litego drewna oraz ze starych belek, które posiadają niesamowitą, historyczną duszę.

Stosując jasne i ciepłe naturalne kolory, zwłaszcza ponadczasową biel i beż oraz kolory ziemi: zieleń, brąz – będziesz mógł dzięki wyrazistym dodatkom nadać wnętrzu indywidualny charakter.

Styl rustykalny możesz zastosować w każdym pomieszczeniu. Stwórz sielankową przestrzeń w swoim domu, gdzie tradycja spotyka się
z nowoczesnością.  Poczuj bliskość  natury, która na każdego działa pozytywnie. Wypocznij naturalnie i stwórz przytulny klimat w swoim domu.