aranżacja salonu meble z drewna naturalnego

Dlaczego meble drewniane to najlepszy wybór ?

Planujesz remont, urządzasz swój wymarzony dom lub mieszkanie, zastanawiasz się nad zmianą aranżacji – przeglądasz branżowe portale i gazety w poszukiwaniu inspiracji? Zapewne zdążyłeś się już przekonać, że niezmiennie materiałem ponadczasowym i uniwersalnym w każdej aranżacji jest drewno. Co czyni ten materiał tak wyjątkowym, że od wieków wykorzystywane jest w aranżacji wnętrz, mimo że płyta MDF jest tańsza, bardziej dostępna i prostsza w obróbce?

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na te pytania.

UNIWERSALNY I PONADCZASOWY DESIGN

Być może pamiętasz stół, który stał u Twojej babci w salonie, czy kuchni. Stół musiał pomieścić całą rodzinę, która zjeżdżała się na niedzielny obiad oraz stanowił centralny punkt spotkań rodzinnych. Raz zakupiony służył kilku pokoleniom. Drewno było jednym z pierwszych materiałów, z którego wykonywano meble. Jest niezwykle miłe w dotyku, niektórzy twierdzą, że ma wręcz terapeutyczne właściwości. Płyta MDF nie będzie tak przyjemna i trwała w użytkowaniu. Drewniane elementy wyposażenia wnętrza sprawiają, że dom jest dużo bardziej przytulny i ciepły. Najlepsi projektanci wnętrz doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też wykorzystują drewniane meble w swoich projektach, by zadowolić najbardziej wymagających klientów. Ponadczasowy design i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że meble drewniane pasują niemalże do każdego stylu.

Meble ze starego drewna doskonale sprawdzają się w stylu retro, country, czy vinted, dodając ciepłego charakteru. Wnętrze staje się niezwykle klimatyczne, a jednocześnie modne.

 

Natomiast lite drewno naturalnie podkreśli nowoczesny i surowy charakter wnętrz loftowych lub industrialnych. Jeśli szukając czegoś uniwersalnego, a jednocześnie oryginalnego, nie znajdziesz lepszego materiału niż drewno.

ławka drewniana dębowa stół dębowy

Unikatowy, niepowtarzalny wygląd

Ogromną zaletą mebli z naturalnego drewna jest ich wyjątkowy charakter, wynikający z właściwości drewna. Jest wiele odmian drewna, z którego tworzy się meble. W manufakturze Drewniane Klimaty wykorzystujemy przede wszystkim: dąb, jesion, topolę, oliwkę, kasztan oraz stare drewno. Ponadto każdy kawałek drewna charakteryzuje inny układ sęków, słojów, odcieni, a zatem nigdy nie będzie dwóch identycznych egzemplarzy, a meble będą unikatowe i niespotykane. Meble drewniane idealnie sprawdzają się w przestrzeniach biurowych, salach konferencyjnych i gabinetach. Doskonale podkreślają rangę miejsca, w którym się znajdują oraz nadają klasy i elegancji.

stół konferencyjny

Wytrzymałe i dobre dla zdrowia

Naturalną potrzebą człowieka jest bliskość natury, która pozwala zachować równowagę emocjonalną i zdrowotną. Drewno w domu sprzyja zdrowiu, zadowoleniu i regeneracji. Nie każdy ma możliwość zamieszkania blisko natury, dlatego warto wprowadzić jej część do swojego wnętrza. Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wyobraź sobie sen w łóżku z dębowych bali. Z jednej strony masz piękne, naturalne łóżko, z drugiej niespotykaną jakość i trwałość. Wybierając meble z naturalnego drewna do swojego wnętrza, masz pewność że stworzysz piękną ponadczasową przestrzeń, w której wypoczniesz.

Łóżko dębowe na wymiar

Znajdziesz nas również:

Jeśli jednak nadal nie jesteście zdecydowani, polecam jeszcze jeden artykuł, który może rozwieje Wasze wątpliwości:

5 Mitów na temat mebli z drewna naturalnego