regał ze starych belek

Dlaczego meble drewniane to najlepszy wybór ?

Planujesz remont, urządzasz swój wymarzony dom lub mieszkanie, zastanawiasz się nad zmianą aranżacji – przeglądasz branżowe portale i gazety w poszukiwaniu inspiracji?

Zapewne zdążyłeś się już przekonać, że niezmiennie materiałem ponadczasowym
i uniwersalnym w każdej aranżacji jest drewno.

Co czyni ten materiał tak wyjątkowym, że od wieków wykorzystywane jest
w aranżacji wnętrz, mimo że płyta MDF jest tańsza, bardziej dostępna i prostsza
w obróbce.

 

Uniwersalny i ponadczasowy design

 

Być może pamiętasz stół, który stał u Twojej babci w salonie, czy kuchni. Stół musiał pomieścić całą rodzinę, która zjeżdżała się na niedzielny obiad oraz stanowił centralny punkt spotkań rodzinnych. Raz zakupiony służył kilku pokoleniom.

Drewno było jednym z pierwszych materiałów, z którego wykonywano meble. Jest niezwykle miłe w dotyku, niektórzy twierdzą, że ma wręcz terapeutyczne właściwości. Płyta MDF nie będzie tak przyjemna i trwała w użytkowaniu. Drewniane elementy wyposażenia wnętrza sprawiają, że dom jest dużo bardziej przytulny i ciepły.

 

Najlepsi projektanci wnętrz doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też wykorzystują drewniane meble w swoich projektach, by zadowolić najbardziej wymagających klientów.

 

Ponadczasowy design i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że meble drewniane pasują niemalże do każdego stylu.

 

Meble ze starego drewna: https://drewnianeklimaty.pl/produkt/stol-z-drewna-rozbiorkowego/  doskonale sprawdzają się w stylu retro, country, czy vinted, dodając ciepłego charakteru. Wnętrze staje się niezwykle klimatyczne, a jednocześnie modne.

STÓŁ 4 stare belki opalane, stara hala sportowa nogi trapez

Natomiast lite drewno: https://drewnianeklimaty.pl/produkt/stol-debowy-2/  naturalnie podkreśli nowoczesny i surowy charakter wnętrz w stylu loftowym, industrialnym, nowoczesnym, czy skandynawskim. Szukając czegoś uniwersalnego, a jednocześnie oryginalnego, nie znajdziesz lepszego materiału niż drewno.

 

 

Unikatowy, niepowtarzalny wygląd

 

Ogromną zaletą mebli z naturalnego drewna jest ich wyjątkowy charakter, wynikający z właściwości drewna.

 

Jest wiele odmian drewna, z którego tworzy się meble. W manufakturze Drewniane Klimaty wykorzystujemy przede wszystkim: dąb, jesion, topolę, oliwkę, kasztan oraz stare drewno. Ponadto każdy kawałek drewna charakteryzuje inny układ sęków, słojów, odcieni, a zatem nigdy nie będzie dwóch identycznych egzemplarzy, a meble będą unikatowe i niespotykane.

 

Meble drewniane idealnie sprawdzają się w przestrzeniach biurowych, salach konferencyjnych i gabinetach: https://drewnianeklimaty.pl/produkt/stol-konferencyjny-3/

Doskonale podkreślają rangę miejsca, w którym się znajdują oraz nadają klasy i elegancji.

 

stół konferencyjny
stół konferencyjny

 

Wytrzymałe i dobre dla zdrowia

Naturalną potrzebą człowieka jest bliskość natury, która pozwala zachować równowagę emocjonalną i zdrowotną. Drewno w domu sprzyja zdrowiu, zadowoleniu i regeneracji.

Nie każdy ma możliwość zamieszkania blisko natury, dlatego warto wprowadzić jej część do swojego wnętrza. Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wyobraź sobie sen w łóżku z dębowych bali: https://drewnianeklimaty.pl/produkt/lozko-debowe-na-wymiar/

 

 

Z jednej strony masz piękne, naturalne łóżko, z drugiej niespotykaną jakość
i trwałość.

Wybierając meble z naturalnego drewna do swojego wnętrza, masz pewność że stworzysz piękną ponadczasową przestrzeń, w której wypoczniesz.

 

Jeśli wiesz już, dlaczego warto wybrać meble z naturalnego drewna, zajrzyj na naszą stronę https://drewnianeklimaty.pl/  i zobacz jak piękne rzeczy można stworzyć w zgodzie z naturą.